سالگرد

زمان مثل برق و باد می‌گذرد. چند روز پیش دومین سالگرد مهاجرتم بود، و چند روز پیش از آن هم سالگرد نقل مکانم به کالیفرنیا. در این دو سال بسیار دیده‌ام، شنیده‌ام، تجربه کرده ام، یاد گرفته‌ام. مدتی از این که به دلایل مختلف در درس خواندنم وقفه ایجاد شده بود، به شدت ناراحت بودم؛ تا این که یک روز به ماجرا جور دیگری نگاه کردم. از خودم پرسیدم اگر قرار باشد همین فردا بمیرم، در کدام حالت از زندگی‌ام راضی‌تر بوده ام؟ ماندن در ایران و مرگ با لیسانس از دانشگاه علامه، و یا سفر کردن، تجربه‌ی یک زندگی متفاوت، و مرگ با وضعیت دانشجوی انصرافی؟ بدون تأمل جواب دادم: حالت دوم، و دیگر بابتش غصه نخوردم.
... و بالاخره دوهفته پیش کالج را شروع کرد‌م. کنار گذاشتن تنبلی بعد از دو سال دوری از درس کمی مشکل است، اما امکان پذیر و اجتناب ناپذیر!


در آخر هم این ویدیو را که خودم از شنیدنش به وجد آمدم، به خاله نازی مهربانم (که یک آذری افتخاری است) تقدیم می‌کنم، که چون کامنت نمی‌گذارم، فکر می‌کند وبلاگش را نمی‌خوانم.

/ 8 نظر / 24 بازدید
نازی

شنی عزيزم: از خوشحالی دستپاچه شدم! من عاشق اين تصنيف هستم. واقعا، از صميم قلبم، از تو ممنونم. نميدانی چند تا خاطره را توي ذهنم بالا و پايين کردی عزيز من. درسته که اشکام درآمد، اما خيلی خوشحالم. ياشاسين آذربايجان. مرسی.

بايرامعلی

saghol yoldash chokh sevimly mahniyde khosh va saadatly yashamak sana arezo eliram

خانه به دوش

سلام .چطوری دوست قديمی؟داره خوش ميگذره؟ببينم ليسانس علامه بودن مگه چه اشکالی داره؟خيلی هم عاليه .خوب و خوش باشی.سری اين ورا هم بزن.

نيما

بد نمی نویسیها این کالیفرنیا و اونورا هم انگار بد جایی نیست سعی کن ترشی کمتر بخوری تا هدر نشی به ما هم سری بزن شاید من هم اومدم کالیفرنیا آخه آقا داییمون با اهل و عیالش بچه محل شمان همونجا تو یوربا لیندا سکونت دارن بهت لینک دادم نامردی نکن توهم لینک بده

jeerjeerak

Beautiful song, thanks for sharing. I knew the melody, but the lyrics are greek to me:) Is the farsi part, the translation of the turkish verses? l Oh, rasti, happy anniversary:) l

ديوار

مرسی برای ويديو...خيلی کار خوبی کردی اومدی اين ور

بابک

مطمئنا چیزی که دو سال بدنبالش بودی "انگیزه" بود. مبارکت که پیدایش کردی. به گمانم تنبلی ات نبود که حیرانت کرد، کنجکاویت بود. مبارکت که جوابت را یافتی!

دانشجوی علامه

behet hasudim mishe!!kash manam jorate ino dashtam ke baraye tajrobeye ye zendegie jadid va motefavet az kheyre licence ravanshenasi az daneshgahe allame begzaram!!vali inkaro nakardam,shayad behtare begam in forsato felan az dast dadam