شنبه ۱۸ فروردین ،۱۳۸٦

داش آکل

وصیت کرده بود بعد از مرگش طوطی‌ش را به من بسپارند.

قفس طوطی را جلوم گذاشته بودم و به رنگ‌آمیزی پر و بال٬ نوک برگشته و چشم‌های گرد بی‌حالت طوطی خیره شده بودم.

ناگهان طوطی گفت: «مرجان!»

منتظر٬ نگاهش کردم.

ادامه داد: «مرجان... مرجان... زکی!... نکنه خیال کردی که عشق تو مرا کشت؟!»


جمعه ۱٠ فروردین ،۱۳۸٦

رهاورد

ساده‌دلی را بگفتند: «بر ما نکته‌ای گوی اندر تفاوت مملکت امریکا و کانادا.»

سری تکان بداد و چنین لب به سخن گشود: «آنچه بر ما عیان گشتی٬ همانا این بودی که در استراحتگاه‌های ایالات متحده٬ کاغذهایی مدور بودی که آن را بر لبه‌ی کاسه گذاشتندی تا نشیمنگاه سرنشین آلوده نگردی؛ ولی در استراحتگاه‌های کانادا اثری از ایشان نبودی!»


پنجشنبه ٩ فروردین ،۱۳۸٦

سفر واژه‌نامه

چمدون٬ مامان٬ بغل٬ خونه٬ چینی٬‌ سوپر استور٬‌ عمو٬ بارون٬ فارسی٬ خانواده٬ پالتو٬ بابا٬ اتوبوس٬‌ تونی٬ دوست٬ برادوی٬ دوربین٬ درخت٬ سوشی٬ کتاب٬ پیاده‌روی٬ سبز٬ ایرانی٬ شال‌گردن٬ اسکای‌ترین٬ مجله‌‌ی فارسی٬ سرما٬ خط ۹۹ ٬ ابر٬ قرمه‌سبزی٬ امنیت٬‌ هندی٬ لونی٬ شکوفه٬‌ عمه٬ رابسون٬ زعفرون٬ عکس٬ دان‌تان٬ چتر٬ رستوران٬ فامیل٬ گرنویل‌آیلند٬ پل‌نوردی٬ خنده٬ کلاه٬‌ شعر٬‌ هدیه٬‌ تاکسی‌زرد٬ دستکش٬ نیمه‌شب٬ فرودگاه٬ بغض...


پنجشنبه ٢ فروردین ،۱۳۸٦

خانه

۱. ونکوور هستم. یک روز پیش از سال نو رسیدم. آنقدر برای آمدن شوق و ذوق داشتم که هیجان رسیدن نوروز در حاشیه قرار گرفته بود. هیجانی که اینجا تنها در درونت حسش می‌کنی و بیرون هیچ خبری از آن نیست.

۲. همان‌طوری که با خودم قرار گذاشته بودم٬ پیش از سفر گواهینامه‌ام را گرفتم. در عکس گواهینامه‌ام شباهت غریبی به قربانیان خشونت خانگی دارم. آنقدر عکس بدی است که هیچ کس حتی برای تعارف هم نمی‌تواند بگوید "آنقدر ها هم بد نیست."

۳. نوستالژی ایران برایم کافی نبود٬ حالا نوستالژی ونکوور هم اضافه شده. ورود به شهر برایم حس غریبی داشت؛ بازگشت. این بار اما از در و دیوارش عکس می‌گیرم٬ و ریه‌هایم را تا می‌توانم با هوای نمناکش که این روزها بوی شمال می‌دهد٬ پر می‌کنم.

۴. فکر می‌کنم خانه کجاست؟ آنجا که متولد و بزرگ شده‌ای؟ آنجا که پدر و مادرت هستند؟ یا آنجا که خودت زندگی می‌کنی؟

۵. زمان خیلی سریع‌تر از آن که فکرش می‌کنی می‌گذرد٬ تا می‌توانی دیوانگی کن.[ خانه | بایگانی | ایمیل ]

ساعت شنی

ساعت شنی


خانه
بایگانی
ایمیل

پيوندها

  RSS 2.0